ESDHC15VP4-TP | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ESDHC15VP4-TP |
Description | TVS DIODE 15VWM 35VC DFN2020-3L |
Customer Reference | |
Detailed Description | 35V Clamp 170A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN2020-3L |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 170A (8/20µs) |
Mfr | Power - Peak Pulse 5000W (5kW) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Capacitance @ Frequency 1050pF @ 1MHz |
Unidirectional Channels 1 | Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ) |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V (Max) | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakdown (Min) 16V | Package / Case 3-UDFN Exposed Pad |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35V | Supplier Device Package |