ESDH12VL-TP
DigiKey Part Number
353-ESDH12VL-TPTR-ND - Tape & Reel (TR)
353-ESDH12VL-TPCT-ND - Cut Tape (CT)
353-ESDH12VL-TPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDH12VL-TP
Description
TVS DIODE 12VWM 26VC 2-DFN1006
Customer Reference
Detailed Description
26V Clamp 25A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 2-DFN1006
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
650W
Capacitance @ Frequency
90pF @ 1MHz
Unidirectional Channels
1
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
13V
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
26V