ESD3V3T2B-TP | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ESD3V3T2B-TP |
Description | TVS DIODE 3.3VWM 16VC SOT-23 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 16V Clamp 25A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25A (8/20µs) |
Mfr | Power - Peak Pulse 250W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Capacitance @ Frequency 100pF @ 1MHz |
Bidirectional Channels 2 | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max) | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakdown (Min) 5V | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 16V | Supplier Device Package |