EOWS322525M900
DigiKey Part Number
5262-EOWS322525M900TR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-EOWS322525M900CT-ND - Cut Tape (CT)
5262-EOWS322525M900DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EOWS322525M900
Description
CMC 90 OHM 1A 2LN SMD
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 1A DCR 270mOhm
Category
Current Rating (Max)
1A
DC Resistance (DCR) (Max)
270mOhm
Series
Voltage Rating - DC
60V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz