EOWS201212M221
DigiKey Part Number
5262-EOWS201212M221TR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-EOWS201212M221CT-ND - Cut Tape (CT)
5262-EOWS201212M221DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EOWS201212M221
Description
CMC 220 OHM 300MA 2LN SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 220 Ohms 300mA DCR 400mOhm
Category
Current Rating (Max)
300mA
Manufacturer
Max Echo
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.047" (1.20mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz