MS402-10S | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2333-MS402-10S-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MS402-10S |
Description | RF SHIELD 1.362"X1.583" SOLDER |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF Shield Shield, 1-Piece 1.362" (34.60mm) X 1.583" (40.20mm) Non-Vented Solder |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MS402-10S Models |
Category | Height - Overall 0.209" (5.30mm) |
Manufacturer Masach Tech Ltd. | Length - Overall 1.583" (40.20mm) |
Series | Width - Overall 1.362" (34.60mm) |