MS402-10S
DigiKey Part Number
2333-MS402-10S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS402-10S
Description
RF SHIELD 1.362"X1.583" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 1-Piece 1.362" (34.60mm) X 1.583" (40.20mm) Non-Vented Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS402-10S Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.209" (5.30mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
1.583" (40.20mm)
Series
Width - Overall
1.362" (34.60mm)