MS256-10F
DigiKey Part Number
2333-MS256-10F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS256-10F
Description
RF SHIELD 0.610"X1.008" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Frame 0.610" (15.50mm) X 1.008" (25.60mm) Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS256-10F Models
Category
Height - Overall
0.091" (2.30mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
1.008" (25.60mm)
Series
Width - Overall
0.610" (15.50mm)