Image for MASWSS0178TR-3000 is not available
MASWSS0178TR-3000
DigiKey Part Number
1465-1386-2-ND - Tape & Reel (TR)
1465-1386-1-ND - Cut Tape (CT)
1465-1386-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASWSS0178TR-3000
Description
IC RF SWITCH SPDT 3GHZ 8MSOP
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Switch IC Cellular, GPS, PCS SPDT 3 GHz 50Ohm 8-MSOP-EP
Category
Insertion Loss
0.75dB
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Test Frequency
3GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
P1dB
29dBm
Part Status
Active
IIP3
43dBm
RF Type
Cellular, GPS, PCS
Impedance
50Ohm
Topology
Absorptive
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Circuit
SPDT
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Frequency Range
10MHz ~ 3GHz