TP5KP22CA
DigiKey Part Number
F7662TR-ND - Tape & Reel (TR)
F7662CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TP5KP22CA
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.5V Clamp 143.7A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
143.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V