TCF350-01180118-020-1PC
DigiKey Part Number
1798-TCF350-01180118-020-1PC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCF350-01180118-020-1PC
Description
THERMAL CARBON FILLER
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Black, Gray 30.00m x 30.00mm
Category
Outline
30.00m x 30.00mm
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Thickness
0.020" (0.50mm)
Series
Material
Carbon Fiber
Packaging
Box
Color
Black, Gray
Part Status
Active
Thermal Conductivity
35W/m-K