40-CBSA-4.5X5.5X0.4
DigiKey Part Number
40-CBSA-4.5X5.5X0.4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
40-CBSA-4.5X5.5X0.4
Description
RF SHIELD 4.5" X 5.5" SMD
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 4.500" (114.30mm) X 5.500" (139.70mm) Non-Vented Surface Mount
Category
Height - Overall
0.400" (10.16mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Length - Overall
5.500" (139.70mm)
Series
Width - Overall
4.500" (114.30mm)