TCTOAS1A476M8R-ZB1
DigiKey Part Number
478-TCTOAS1A476M8R-ZB1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCTOAS1A476M8R-ZB1CT-ND - Cut Tape (CT)
478-TCTOAS1A476M8R-ZB1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCTOAS1A476M8R-ZB1
Description
CAP TANT POLY 47UF 10V 1206
Customer Reference
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 1206 (3216 Metric) 100mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
47 µF
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
AS
Voltage - Rated
10 V