NOSB336M006R0600
DigiKey Part Number
478-NOSB336M006R0600TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-NOSB336M006R0600CT-ND - Cut Tape (CT)
478-NOSB336M006R0600DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NOSB336M006R0600
Description
CAP NIOB OXID 33UF 20% 6.3V 1210
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µF Niobium Oxide Capacitor 6.3 V 1411 (3528 Metric), 1210 600 mOhms
Category
Dissipation Factor
6%
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Manufacturer Size Code
B
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Capacitance
33 µF
Tolerance
±20%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated
6.3 V
Supplier Device Package
1210 (3528 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mOhms
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)