NOJD107M010RWJ
DigiKey Part Number
478-8865-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-8865-1-ND - Cut Tape (CT)
478-8865-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NOJD107M010RWJ
Description
CAP NIOB OXID 100UF 20% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Niobium Oxide Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 400 mOhms
Category
Dissipation Factor
12%
Manufacturer
KYOCERA AVX
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Manufacturer Size Code
D
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Capacitance
100 µF
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated
10 V
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
400 mOhms