LMLP07A7M1R0DTAS
DigiKey Part Number
478-LMLP07A7M1R0DTASTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-LMLP07A7M1R0DTASCT-ND - Cut Tape (CT)
478-LMLP07A7M1R0DTASDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMLP07A7M1R0DTAS
Description
FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Inductor 11 A 10mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
20A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
10mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)