LMLP07A7M100DTAS
DigiKey Part Number
478-LMLP07A7M100DTASTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-LMLP07A7M100DTASCT-ND - Cut Tape (CT)
478-LMLP07A7M100DTASDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMLP07A7M100DTAS
Description
FIXED IND 10UH 4A 68 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Inductor 4 A 68mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
5.5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
68mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)