KGM31HR50J226ML
DigiKey Part Number
478-KGM31HR50J226MLTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31HR50J226MLCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31HR50J226MLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31HR50J226ML
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31HR50J226ML Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)