KGM15ACG1H330JT
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG1H330JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15ACG1H330JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15ACG1H330JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG1H330JT
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
cms-standard-lead-time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KGM15ACG1H330JT Models
cms-product-attributes
Filter Similar Products
cms-show-empty-attributes
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)