KGM15ACG1H330GM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
Direct
YAGEO
YAGEO
In Stock: 829
Murata Electronics
In Stock: 792
Murata Electronics
Vishay Vitramon
In Stock: 621
Vishay Vitramon
KEMET
33 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KGM15ACG1H330GM
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG1H330GMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG1H330GM
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15ACG1H330GM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)