9003034F0-AC10L0100
DigiKey Part Number
478-9003034F0-AC10L0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9003034F0-AC10L0100
Description
LTE 5G FPC ANTENNA W/MHF4 CONNEC
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 5G Flat Bar MHF4 Adhesive
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
KYOCERA AVX
Return Loss
-7.3dB, -7.7dB
Packaging
Bag
Gain
4.2dBi, 4.3dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
MHF4
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.395GHz, 4.15GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)
Frequency Range
2.1GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 5GHz