1002289F0-AA10L0100 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Quectel
In Stock: 2,917
Datasheet
1002289F0-AA10L0100
DigiKey Part Number
478-1002289F0-AA10L0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1002289F0-AA10L0100
Description
ANTENNA 100MM LTE/CELLULAR WIDE
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Category
Number of Bands
8
Manufacturer
KYOCERA AVX
VSWR
2.5
Series
Power - Max
2 W
Packaging
Bulk
Features
Cable - 100mm
Part Status
Active
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
RF Family/Standard
Cellular
Mounting Type
Adhesive
Frequency Group
Wide Band
Height (Max)
0.049" (1.25mm)
Frequency (Center/Band)
700MHz, 750MHz, 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.7GHz
Applications
CDMA, DCS, EDGE, GPRS, GSM, HSDPA, LTE, PCS, UMTS, WCDMA
Frequency Range
700MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.7GHz