04021JR25ZBWTR\500
DigiKey Part Number
478-04021JR25ZBWTR\500-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04021JR25ZBWTR\500
Description
CAP THIN FILM 0.25PF 100V 0402
Detailed Description
0.25 pF Thin Film Capacitor 100 V 0402 (1005 Metric)
Category
Voltage - Rated
100 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
0.25 pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance
±0.01pF
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)