04021J0R9PBSTR
DigiKey Part Number
478-9760-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-9760-1-ND - Cut Tape (CT)
478-9760-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04021J0R9PBSTR
Description
CAP THIN FILM 0.9PF 100V 0402
Detailed Description
0.9 pF Thin Film Capacitor 100 V 0402 (1005 Metric)
Category
Voltage - Rated
100 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
0.9 pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance
±0.02pF
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)