WK73R2BTTD1001F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WK73R2BTTD1001F |
Description | RES 1K OHM 1% 3/4W 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | WK73R2BTTD1001F Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Wide 1206 (3216 Metric), 0612 |
Part Status Active | Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) |
Resistance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |