WK73R2ATTD10R0F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WK73R2ATTD10R0F |
Description | RES 10 OHM 1% 1W 805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 Ohms ±1% 1W Chip Resistor Wide 0805 (2012 Metric), 0508 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | WK73R2ATTD10R0F Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Wide 0805 (2012 Metric), 0508 |
Part Status Active | Size / Dimension 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) |
Resistance | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |