WG732HTTE120K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WG732HTTE120K |
Description | RES 12 OHM 10% 1.5W 2010 |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 12 Ohms ±10% 1.5W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | WG732HTTE120K Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Wide 2010 (5025 Metric), 1020 |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |