SG73P2ETTD2R2J | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SG73P2ETTD2R2J |
Description | RES 2.2 OHM 5% 3/4W 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SG73P2ETTD2R2J Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |