SG73P2ETTD150J
DigiKey Part Number
2019-SG73P2ETTD150JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-SG73P2ETTD150JCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-SG73P2ETTD150JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73P2ETTD150J
Description
RES 15 OHM 5% 3/4W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
SG73P2ETTD150J Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)