SG73P2BTTD220J
DigiKey Part Number
2019-SG73P2BTTD220JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-SG73P2BTTD220JCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-SG73P2BTTD220JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73P2BTTD220J
Description
RES 22 OHM 5% 3/4W 1206
Detailed Description
22 Ohms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
SG73P2BTTD220J Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)