SG73P1JTTD22R0F
DigiKey Part Number
2019-SG73P1JTTD22R0FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-SG73P1JTTD22R0FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-SG73P1JTTD22R0FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73P1JTTD22R0F
Description
RES 22 OHM 1% 1/3W 0603
Detailed Description
22 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
SG73P1JTTD22R0F Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)