SG733ATTE100K
DigiKey Part Number
2019-SG733ATTE100KTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-SG733ATTE100KCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-SG733ATTE100KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG733ATTE100K
Description
RES 10 OHM 10% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohms ±10% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SG733ATTE100K Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)