HV732ATTD105J
DigiKey Part Number
2019-HV732ATTD105JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV732ATTD105JCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV732ATTD105JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV732ATTD105J
Description
RES 1M OHM 5% 1/4W 0805
Detailed Description
1 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) High Voltage, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
HV732ATTD105J Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)