HV732ATTD1005F
DigiKey Part Number
2019-HV732ATTD1005FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV732ATTD1005FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV732ATTD1005FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV732ATTD1005F
Description
RES 10M OHM 1% 1/4W 0805
Detailed Description
10 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) High Voltage, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
HV732ATTD1005F Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)