CF1/2CT52R103J | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CF1/2CT52R103J |
Description | RES 10K OHM 5% 1/2W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient -450/ +350ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.118" Dia x 0.335" L (3.00mm x 8.50mm) |