1206J1000471MCTE01
DigiKey Part Number
1608-1040-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1040-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1040-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J1000471MCTE01
Description
CAP FEEDTHRU 470PF 20% 100V 1206
Detailed Description
470 pF Feed Through Capacitor 100V 300 mA 1206 (3216 Metric)
Category
Current
300 mA
Manufacturer
Knowles Syfer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
18dB @ 100MHz
Digi-Reel®
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Capacitance
470 pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Voltage - Rated
100V