0603J2000330FCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
33 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0603 (1608 Metric)
0603J2000330FCT
DigiKey Part Number
0603J2000330FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603J2000330FCT
Description
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603J2000330FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)