0603J0630471FCT is available for purchase but is not normally stocked.
cms-subs-available:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
470 pF ±1% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0603 (1608 Metric)
cms-photo-disclaimer
0603J0630471FCT
DigiKey Part Number
0603J0630471FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603J0630471FCT
Description
CAP CER 470PF 63V C0G/NP0 0603
cms-standard-lead-time
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603J0630471FCT Models
cms-product-attributes
Filter Similar Products
cms-show-empty-attributes
Category
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)