B028RF2S-T
DigiKey Part Number
1761-B028RF2S-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
1761-B028RF2S-TCT-ND - Cut Tape (CT)
1761-B028RF2S-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B028RF2S-T
Description
RF FILTER BAND PASS 2.8GHZ 6SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.8GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 2GHz Bandwidth 3.5dB 6-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
3.5dB
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
6-SMD, No Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.450" L x 0.400" W (11.43mm x 10.16mm)
Frequency
2.8GHz Center
Height (Max)
0.113" (2.87mm)
Bandwidth
2GHz