T545W477M006ATE035
DigiKey Part Number
399-8859-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-8859-1-ND - Cut Tape (CT)
399-8859-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T545W477M006ATE035
Description
CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 35mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T545W477M006ATE035 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
470 µF
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
W
Voltage - Rated
6.3 V