C0603T102F5GAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1000 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603T102F5GAC
DigiKey Part Number
399-C0603T102F5GAC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603T102F5GAC
Description
1000PF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
COTS
Packaging
Bulk
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)