C0603C102F3GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 3,431
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 978,555
Datasheet
1000 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603C102F3GALTU
DigiKey Part Number
399-C0603C102F3GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C102F3GALTU
Description
1000PF 25.0V
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)