R-30R-0050
DigiKey Part Number
K232-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R-30R-0050
Description
WIRE WW 30AWG PVDF RED 50'
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Red Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 50' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Series
Jacket Color
Red
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)