30-Y-50-020
DigiKey Part Number
Y4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30-Y-50-020
Description
WIRE WW 30AWG PVDF YELLW 4" 50PC
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Yellow Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 0.333' (101.60mm, 4.00")
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Part Status
Active
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Length
0.333' (101.60mm, 4.00")
Additional Resources
In-Stock: 25
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in AUD
Bag
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
WIRE WW 30AWG PVDF RED 4" 50PC
In-Stock: 0
Unit Price:
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 4" 50PC
In-Stock: 124
WIRE WW 30AWG PVDF BLUE 4" 50PC
Alternate Length
WIRE WW 30AWG PVDF YELLW 7" 50PC
In-Stock: 4
WIRE WW 30AWG PVDF YELLW 5" 50PC
WIRE WW 30AWG PVDF YELLW 3" 50PC