1575AT43A0040001E
DigiKey Part Number
712-1575AT43A0040001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-1575AT43A0040001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-1575AT43A0040001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1575AT43A0040001E
Description
RF ANT 1.561GHZ/1.575GHZ CHIP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Beidou, GLONASS, GPS Chip Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1575AT43A0040001E Models
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Return Loss
-9.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Gain
0.5dBi, 1dBi
Part Status
Active
Power - Max
3 W
RF Family/Standard
Navigation
Termination
Solder
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz
Height (Max)
0.031" (0.80mm)
Frequency Range
1.561GHz ~ 1.602GHz