0915LP15B0026001E
DigiKey Part Number
712-0915LP15B0026001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-0915LP15B0026001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-0915LP15B0026001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0915LP15B0026001E
Description
RF FILTER LOW PASS 915MHZ 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
915MHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 26MHz Bandwidth 0.5dB 0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0915LP15B0026001E Models
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
0.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Frequency
915MHz Center
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Bandwidth
26MHz
Height (Max)
0.037" (0.95mm)