0433AT62A0020001U
DigiKey Part Number
712-0433AT62A0020001UTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-0433AT62A0020001UCT-ND - Cut Tape (CT)
712-0433AT62A0020001UDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0433AT62A0020001U
Description
RF ANT 433MHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Chip Solder Surface Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Return Loss
-8.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Gain
-4dBi
Part Status
Active
Power - Max
2 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Termination
Solder
Frequency (Center/Band)
433MHz
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
423MHz ~ 443MHz
Height (Max)
0.047" (1.20mm)