J32SMX-H-F-G-C-16M0
DigiKey Part Number
1908-J32SMX-H-F-G-C-16M0TR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-J32SMX-H-F-G-C-16M0CT-ND - Cut Tape (CT)
1908-J32SMX-H-F-G-C-16M0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
J32SMX-H-F-G-C-16M0
Description
CRYSTAL 16,0MHZ 10PF SMD
Detailed Description
16 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
16 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)