ST19S020VCAR1400
DigiKey Part Number
670-2980-2-ND - Tape & Reel (TR)
670-2980-1-ND - Cut Tape (CT)
670-2980-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST19S020VCAR1400
Description
CONN MICRO SD/NANO SIM CARD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Card Connector Combo - microSD™, NANO SIM Surface Mount, Right Angle Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ST19S020VCAR1400 Models
Category
Insertion, Removal Method
Push In, Push Out
Manufacturer
JAE Electronics
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Series
Features
Board Guide, Switch
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height Above Board
0.051" (1.30mm)