MKJ3A6W7-10SN
DigiKey Part Number
1003-1394-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKJ3A6W7-10SN
Description
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Shell Finish
Olive Drab Cadmium
Active
Color
Olive Drab
Current Rating (Amps)
5A
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Voltage Rating
500VAC
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C